آمریکا هواپیماهای اف35 را هم از خاورمیانه خارج کرد

به گزارش وبلاگ دانلودکده، فارس نوشت: رسانه ها از خارج شدن نخستین اسکادران جنگنده های اف-35 ارتش آمریکا از منطقه غرب آسیا و بازگشت آنها به آمریکا خبر دادند.

آمریکا هواپیماهای اف35 را هم از خاورمیانه خارج کرد

به نوشته وبگاه دیفنس اسپیس خلبانان گردانهای شکاری 388 و 419 نیروی هوایی آمریکا هفتم ماه می (آدینه 19 اردیبهشت) پس از 6 ماه استقرار در خاورمیانه به آمریکا بازگشتند.

این جنگنده های اف-35 و اف35- لاتنینگ به قصد پشتیبانی از تروریستهای آمریکا در منطقه حضور داشتند. سرهنگ دوم آروم کاوزاس فرمانده اسکادران 34 نیروی هوایی آمریکا در این زمینه مدعی شد این جنگنده ها در مدت حضور انواع پشتیبانیهای هوایی، دریایی و ماموریتهای تهاجمی را انجام دادند.

اخبار دریافتی حاکیست که اسکاداران دیگر جنگنده های اف-35 آمریکا برای عملیات پشتیبانی از نیروهای تروریست ایالت متحده در منطقه باقی خواهند ماند.

مقامات آمریکایی روز آدینه از خارج شدن سامانه های دفاع موشکی پاتریوت آمریکا مستقر در عربستان خبر دادند. به نوشته وبگاه میلیتری تایمز یک مقام آگاه آمریکایی که به دلیل حساسیت موضوع مایل به افشای نام خود نبود در این رابطه گفت که قرار است علاوه بر سامانه های پاتریوت، حدود 300 نظامی که کار راهنمایی وکنترل سامانه های پاتریوت در عربستان را برعهده داشتند، خاک عربستان را ترک نمایند.

بعضی منابع مدعی هستند که دلیل این جابجایی کاسته شدن از تنش بین ایران و آمریکاست.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "آمریکا هواپیماهای اف35 را هم از خاورمیانه خارج کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا هواپیماهای اف35 را هم از خاورمیانه خارج کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید